Szkoła Niepodległej – 2021

Drodzy Państwo w 2019 r. Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Dobroniu otrzymała zaszczytne miano Szkoły Niepodległej. Tytuł zobowiązuje, co roku staramy się podjąć działania na szeroką skalę związane z upamiętnieniem Święta Niepodległości i choć sytuację utrudnia panująca pandemia nie poddajemy się. Zachowując reżim sanitarny i obowiązujące obostrzenia oraz uruchamiając wyobraźnie podjęliśmy wyzwanie.
Zbliżający się 11 Listopada uczcili wszyscy uczniowie oraz nauczyciele naszej szkoły. Zaplanowaliśmy różnorodne działania tak, aby każdy uczeń mógł odnaleźć coś dla siebie. Pod koniec października został ogłoszony konkurs „Świąteczna kuchnia w patriotycznych kolorach”. Chętni uczniowie podjęli się przygotowania dania w barwach ojczystych. Efekty ich pracy można było podziwiać na zdjęciach zaprezentowanych w budynku B.
Kolejna wielka atrakcja to Escape Room, który powstał w pracowni historycznej i pozwolił przenieść się uczniom do Patriotycznego Pokoju z mnóstwem zagadek związanych z 11 listopada 1918 r.
Oczywiście w miarę zbliżania się święta pojawiły się w naszej szkole piękne dekoracje, gazetki.
Kulminacyjnym punktem był dzień 10 listopada, godz. 11.11, kiedy to wszyscy uczniowie, odświętnie ubrani w barwy biało – czerwone, odśpiewali 4 zwrotki hymnu państwowego.
Nie zabrakło nas również 11 listopada na gminnych obchodach Dnia Niepodległości, gdzie społeczność reprezentował poczet sztandarowy oraz delegacja, która złożyła kwiaty.

Jesteśmy przekonani, ze tak szeroko zakrojone działania pozwoliły w odpowiedni sposób upamiętnić najważniejsze święto państwowe oraz przyczyniły się do kształtowania postawy patriotycznej wśród naszych uczniów.

Komentowanie jest wyłączone.