NASZA GALERIA

W „Galerii na półpiętrze” można oglądać nową wystawę tematyczną, na której prezentowane są prace przedstawiające miejskie widoki, stare zamki, fortece, pałace i kościoły znane  z pocztówek i fotografii. Uczniowie klas V i VI zabierają nas w malarską podróż po znanych i ciekawych miejscach w Polsce. Uczniowie prezentują własne spojrzenie na te historyczne obiekty wyrażone za pomocą prostych środków malarskich, kolorowych plam, gradacji walorów barwy, różnorodnych faktur i linii wyczarowali między innymi Zamek w Malborku, Wawelską Katedrę, Zamek w Książu, Pałac w Wilanowie, Pałac Kultury i Nauki w Warszawie, kamienice w Kazimierzu, Łazienki w Warszawie, barokowy kościół w Dobroniu, Zamek Królewski w Warszawie, bramę wjazdową Pałacu Poznańskich w Łodzi, wrocławską starówkę.  To tylko kilka przykładów z długiej listy zabytków sztuki, kultury i architektury namalowanych na lekcjach plastyki. Na wystawie prezentowane jest 28 prac indywidualnych uczniów klas VI (format A3) i 10 prac piątoklasistów (format A2) tworzonych w dwuosobowych grupach. Autorzy prac z opiekunem serdecznie zapraszają do oglądania wystawy.

Komentowanie jest wyłączone.