Pasowanie na czytelnika

Dnia 22 maja odbyło się pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej uczniów klasy I.    Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczanie książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania. Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki.

Zanim uczniowie złożyli przyrzeczenie, obejrzeli krótkie przedstawienie przygotowane przez uczniów klasy II c.

Dzieci dowiedziały się jak należy dbać o książki, odgadywały zagadki, które sprawdziły ich znajomość bohaterów bajek i umiejętność czytania. Następnie uczniowie złożyli uroczyste przyrzeczenie, otrzymały pamiątkowy dyplom i zakładki do książki.

Wszyscy nowi czytelnicy zostali zaproszeni na zwiedzanie biblioteki szkolnej i wypożyczanie książek.