Programowanie z robotem GeniBot w klasie IB

Uczniowie klasy 1 B, w ramach programu edukacyjnego „Laboratoria Przyszłości” – testowały roboty Genibot.  Jest to niezwykle uniwersalny, wyposażony w wiele funkcji robot edukacyjny do nauki programowania. Otwiera dzieciom drzwi do świata nowoczesnych technologii i edukacji w nurcie STEAM (science, technology, engineering, art, maths). Zachęca do eksperymentowania i poszukiwania kreatywnych rozwiązań. Praca z robotem, to ogromne korzyści dla ucznia, świetna zabawa, która rozwija miękkie kompetencje takie jak: logiczne, algorytmiczne myślenie czy zadaniowe podejście do stawianych problemów. Robot potrafi poruszać się w różnych kierunkach,  mówić, wygrywać dźwięki, a nawet liczyć po angielsku. Uczy dzieci poprzez zabawę i doświadczenie, rozwija myślenie logiczne i wyobraźnię. Podczas zajęć dzieci  kodowały GeniBota za pomocą specjalnych kart. Ten sposób kodowania nie jest trudny i właściwie identyczny z tym, który wykorzystujemy używając symboli graficznych na macie do kodowania. Spotkanie z GeniBotem sprawiło dzieciom ogromną radość, każdy chciał wypróbować i zobaczyć możliwości robota. To nasze pierwsze spotkanie z GeniBotem, ale na pewno nie ostatnie.