Nietypowe lekcje matematyki

Wiadomo, że matematyka to trudny przedmiot i niezbyt lubiany przez uczniów. Ale nie zawsze musi być nudna. Przekonali się o tym uczniowie klas szóstych, którzy zajmowali się różnymi projektami na tym przedmiocie. Pierwszy z nich to praca w grupach o tematyce ,,Matematyka wokół nas’’. Uczniowie swoimi prezentacjami mieli udowodnić, że matematyka jest w każdej dziedzinie naszego życia. Ich plakaty, albumy i scenki pokazały, że matematyka istnieje np. w kuchni, w przyrodzie, w sporcie, w podróży czy w sklepie.

Drugi projekt to podsumowanie działu ,,Figury przestrzenne’’ i przedstawienie brył w otaczającej nas rzeczywistości. Uczniowie w grupach przygotowywali makiety miast, wsi i osiedli. Ich kolorowe i bardzo ciekaw prace mogli podziwiać wszyscy na korytarzu szkolnym.