Dzień Otwarty 2023

10 marca 2023 r., czyli w ostatni piątek otworzyliśmy progi naszej szkoły dla kandydatów do grup zerowych oraz klas I.
Przystrojona w balony szkoła, rysunki starszych klas, na których uczniowie umieścili to co w naszej szkole najfajniejsze oraz p.o. dyrektora Pani Agnieszka Dolewa, wicedyrektor Pani Wioletta Neugebauer, nasze kochane nauczycielki grup przedszkolnych Panie Anna Kieruzel i Dorota Matysiak, a także niestrudzona, pełna pasji nauczycielka- bibliotekarka Pani Teresa Pytlińska witały serdecznie naszych gości.

Przyszli uczniowie mogli pobawić się na piętrze, w królestwie zerowiaków, pomalować, pograć w gry w bibliotece a następnie wyruszyć na spacer po pięknej i okazałej szkole. Panie dyrektor jako gospodynie oprowadzały rodziców i dzieci pokazując świetlicę, salkę sensoryczną, sale gimnastyczne, stołówkę, pokój nauczycielski oraz klasy w budynku A i B.

Jest nam niezmiernie miło, że tak wielu rodziców  wraz z dziećmi przybyło do naszej szkoły. Wśród nich pojawili się absolwenci, którzy z łezką w oku wspominali szkolne lata. Dzieci chętnie uczestniczyły w zorganizowanych zabawach i wyrażały swój podziw widząc piękne pracownie. Największą radość sprawiły im jednak sale gimnastyczne, zwłaszcza większa w budynku B, gdzie mogły dać upust swojej niespożytej energii.

Cieszą nas również opinie rodziców, którzy powtarzali, ze organizacja Dnia Otwartego to bardzo dobra inicjatywa. Nawet jeśli część z nich zna naszą szkołę to możliwość porozmawiania z nauczycielkami, dyrekcją, przedyskutowania rodzących się pytań na nowym etapie edukacji ich dzieci okazały się bardzo cenne.

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy za tak duże zainteresowanie. Wszystkich odwiedzających zapraszamy 22 marca w celu zapoznania się z listami kandydatów zakwalifikowanych do naszej szkoły. Mamy nadzieję, że nasi goście już niedługo dołączą do społeczności Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Dobroniu.

Do zobaczenia