I Gminne Targi Edukacyjne

W dniu 14 marca 2023 roku w naszej szkole odbyły się I Gminne Targi Edukacyjne, dedykowane uczniom najstarszych klas szkół podstawowych gminy Dobroń. W spotkaniu wzięli udział podopieczni klas ósmych ze Szkoły Podstawowej im. Władysława Stanisława Reymonta w Mogilnie Dużym, Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Wajsówny w Chechle Drugim oraz Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Dobroniu.

Uroczystego otwarcia Targów dokonały Pani Agnieszka Dolewa, pełniąca funkcję p.o. dyrektora oraz wicedyrektor Pani Wioletta Neugebauer. Podczas trzygodzinnego spotkania swoją ofertę edukacyjną zaprezentowało 10 szkół ponadpodstawowych z naszego regionu, wśród których były:

• I Liceum Ogólnokształcącego im. J. Śniadeckiego w Pabianicach
  • II Liceum Ogólnokształcącego im. Królowej Jadwigi w Pabianicach
  • Zespołu Szkół nr 1 im. Jana Kilińskiego w Pabianicach
  • Zespołu Szkół nr 2 im. prof. Janusza Groszkowskiego w Pabianicach
  • Zespół Szkół nr 3 im. Legionistów Miasta Pabianic
  • Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. I.J. Paderewskiego w Łasku – Kolumnie
  • Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. mjr pil. Władysława Szcześniewskiego w Widzewie
  • I Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki w Łasku
  • Zespołu Szkół Mundurowo – Technicznych w Ostrowie
  • Zespołu Szkół Elektronicznych im. Stanisława Staszica w Zduńskiej Woli

Podczas Targów uczniowie mieli możliwość zapoznania się i wspólnego analizowania ofert obecnych z nami szkół. Zadawania ich przedstawicielom konkretnych pytań dotyczących zasad rekrutacji, kierunków kształcenia, jak również wymagań i oczekiwań ich przyszłych edukatorów. Pedagogom szkół ponadpodstawowych towarzyszyli ich uczniowie (często absolwenci naszej szkoły), którzy w ciekawej formie przekazywali cieszące się dużym zainteresowaniem „mniej oficjalne” ciekawostki z życia ich placówek.

W sali gimnastycznej, gdzie odbywało się spotkanie, każda ze szkół miała przygotowane swoje własne stanowisko, na którym prezentowała doskonale przygotowane materiały oraz przywiezione ze sobą atrybuty charakteryzujące profile poszczególne klas. Jednocześnie w osobnej, specjalnie przygotowanej do tego celu sali odbywały się bezpośrednie spotkania i projekcje multimedialne reklamujące poszczególne placówki.

Wybór szkoły ponadpodstawowej to jedna z najważniejszych decyzji w życiu młodych ludzi, dlatego naszym zdaniem umożliwienie im bezpośredniego kontaktu z przedstawicielami szkół ponadpodstawowych była ważnym i niezwykle cennym doświadczeniem. Mamy nadzieję, że przygotowane przez nas przedsięwzięcie ułatwi wszystkim uczniom podjęcie rozsądnych i świadomych wyborów dotyczących ich dalszej drogi edukacyjnej. Czego serdecznie im życzymy.

Wszystkim gościom jeszcze raz serdecznie dziękujemy za przyjęcie zaproszenia i udział w I Gminnych Targach Edukacyjnych organizowanych przez Szkołę Podstawową im. Jana Pawła II w Dobroniu. Mamy nadzieję, że do zobaczenia za rok…

T.P.