Pokazy strażackie w Szkole Podstawowej w Dobroniu

W dniu 16 marca 2023 w naszej szkole odbył się pokaz oraz warsztaty z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej w nagłych wypadkach z udziałem Ochotniczej Straży Pożarnej z Dobronia. Spotkanie przeznaczone było dla uczniów klas starszych i miało na celu pokazanie pracy strażaków podczas wypadku komunikacyjnego z udziałem osoby zakleszczonej w aucie. Aby wydobyć poszkodowanych z samochodu, strażacy zmuszeni byli skorzystać z nożyc hydraulicznych, które rozcięły blachę w pojeździe. Po wydobyciu poszkodowanych z wraku auta odbyły się warsztaty z resuscytacji krążeniowo-oddechowej z wykorzystaniem AED (przenośnego defibrylatora) zakończone omówieniem działań. Uczniowie mieli możliwość poćwiczyć RKO na fantomie oraz obejrzeć wyposażenie bojowych wozów strażackich.

Bardzo dziękuję z współpracę naszym strażakom: Łukaszowi Jurkowi, Dawidowi Cieplucha, Sebastianowi Kozłowskiemu, Sebastianowi Żychowskiemu, Dominice Mudzo, Julii Augustyniak, Magdzie Jędrzejewskiej, Michałowi Nawrockiemu, Kamilowi Jopkowi i Michałowi Bracha za poświęcony czas i świetnie zorganizowaną „akcję ratowniczą”.

B.Z.