Tak, Pomagam! – zbiórka żywności.

Kolejny raz Wolontariusze Szkolnego Koła Caritas włączyli się w wielkanocną akcję „Tak.  Pomagam”.

Tym razem akcja ta odbyła się w dniach 17 – 18 marca.  Jest to coroczna zbiórka żywności z udziałem uczniów naszej szkoły. W tym roku została ona przeprowadzona w markecie „Rosa” w Dobroniu.

Zbiórka ta miała na celu wsparcie osób znajdujących się tak blisko nas – samotnych, najczęściej starszych lub niepełnosprawnych, będących w trudnej sytuacji życiowej.  Do koszyków wystawionych w markecie można było włożyć produkty o długim terminie przydatności, takie jak: makaron, konserwy mięsne i rybne, oleje spożywcze, kawa, groszek, kukurydza, słodycze itp. Zarówno uczniowie, jak i klienci sklepu chętnie włączyli się w pomoc, okazując hojność i empatię ubogim. Zebrana żywność została podzielona na paczki i przygotowana do dostarczenia najbardziej potrzebującym.

Często przekazaniu darów towarzyszy wzruszająca rozmowa z tymi ludźmi i głęboka refleksja. Dzięki wielkiemu sercu darczyńców, wielu z nich będzie mogło lepiej zorganizować nadchodzące święta. To dzięki Wam, drodzy Wolontariusze, obdarowani będą mogli w pełni przeżyć tegoroczne Święta Wielkiej Nocy.

Z całego serca dziękujemy!