AKCJA  „KREW DAREM ŻYCIA”

W dniu 16 kwietnia wolontariusze Szkolnego Koła PCK  odpowiedzieli na zaproszenie Ochotniczej Straży Pożarnej w Dobroniu i wraz ze swoim opiekunem p. Wioletą Wojdyńską – Kusiak zaangażowali się w akcję zbiórki krwi.

W efekcie promocji tego wydarzenia na parkingu Dobronianki stanęła liczna grupa potencjalnych dawców krwi. Stan zdrowia pozwolił na oddanie krwi trzydziestu pięciu osobom i dzięki temu udało się zebrać 16 litrów tego bezcennego płynu.

Organizatorzy tego przedsięwzięcia pomyśleli także o najmłodszych, którzy przybyli z rodzicami do Dobronianki. Na jej terenie czekało na nich wiele atrakcji, m. in.  warsztaty ze strażakami, w czasie których dzieci poznały ich pracę oraz sprzęt, jakim się posługują. Mogły obejrzeć pojazdy strażackie i ich wyposażenie. Najwięcej radości sprawiła dzieciom zabawa wodna zorganizowana przez strażaków.

To był udany dzień!

W imieniu całej społeczności szkolnej pragniemy serdecznie podziękować krwiodawcom, którzy odpowiedzieli na nasz apel i wyrazili chęć pomocy i podzielenia się cząstką siebie.

Komentowanie jest wyłączone.