Dzień Dobra i Dzień Ziemi

 

21 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Dobra i Światowy Dzień Ziemi.
To był wyjątkowy dzień, w którym przede wszystkim zwróciliśmy uwagę na tych, którzy kochają ludzi i otaczający ich świat, czyli na tych, którzy chcą przeżyć wspaniałą przygodę swojego życia.

Dzień Dobra to radosne święto pomagania. To święto wszystkich wolontariuszy. To dzień, w którym szczególnie podkreśliliśmy, że dobro jest w nas, że „Dobra jest Więcej!”

Chcąc promować te święta, zaplanowaliśmy wiele wydarzeń. I tak, odbył się przemarsz ulicami Dobronia w barwnym korowodzie wszystkich uczniów,  począwszy od grupy przedszkolaków, a kończąc na klasie ósmej. W ten sposób chcieliśmy podkreślić swój udział w czynieniu dobra, nie tylko w stosunku do ludzi, ale również wobec środowiska. Przekazem tego dnia była teza, że chroniąc naszą Ziemię przed zagładą, gwarantujemy sobie lepsze zdrowie, a nawet życie, że kochamy naszą Ziemię, na której rośniemy i która nas żywi.

W programie nie zabrakło akcentu artystycznego. Uczniowie klas 0-3 mogli obejrzeć etiudę „Telewizor” w wykonaniu aktorów ze szkolnego koła teatralnego „Metamorfozy” pod kierunkiem pani Moniki Pawełczyk, a uczniowie klas 4-8 prezentację multimedialną  „Powstanie Ziemi”.

Dzieci ze wszystkich klas wzięły udział w wystawie prac „Eko – sztuka”, uczniowie klas 4-7 tworzyli swe prace pod kierunkiem pani Marioli Janeczek. Ponadto osoby najbardziej zaangażowane w działania ekologiczne zostały nagrodzone w konkursie  „Elektro śmieci”, którego koordynatorem był pan Piotr Szela.

Nie zabrakło oczywiście akcentu wolontarystycznego. To było przecież święto wolontariuszy. W dowód uznania otrzymali oni drobne upominki, które ufundowała Caritas Polska,  a przekazała opiekunka wolontariatu pani Wioleta Wojdyńska – Kusiak.

W ramach zabezpieczenia obchodów Dnia Dobra i Ziemi do współpracy włączyli się druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Dobroniu na czele z Prezesem panem Łukaszem Jurkiem oraz policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pabianicach,  za co składamy im serdeczne podziękowania i życzymy samych sukcesów. Dziękujemy również Radzie Rodziców za ufundowanie owoców i zdrowych przekąsek, które zaserwowaliśmy naszym podopiecznym.

Pamiętajmy, że każdy z nas jest mieszkańcem Ziemi i odpowiada za utrzymanie dobrostanu błękitnej planety!

Komentowanie jest wyłączone.