Wyniki konkursu historycznego

Są takie piękne słowa: godność, człowieczeństwo. Tego broniliśmy”

 – mówił o podjętej wtedy walce Marek Edelman, jeden z przywódców zrywu.

 

      Z przyjemnością informuję, iż konkurs historyczny dotyczący  80 rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim 1943- 2023, został rozstrzygnięty. Z zadaniami konkursowymi zmagało się 46 uczniów klas IV-VIII. Nadrzędnym celem przedsięwzięcia było rozbudzenie zainteresowań historią II wojny światowej, ze szczególnym przypomnieniem tragicznych wydarzeń wiosny 1943 roku. To był czas wyrażenia naszego współczucia, szacunku i hołdu.  Gorące podziękowania kieruję pod adresem p. Roberta Jarzębaka- Wójta Gminy Dobroń, honorowego patronata i fundatora nagród.  Laureatami konkursu zostali:

KLASY IV-VI

Zofia Andrzejewska – I miejsce

Nadia Rychtelska – II miejsce

Lena Żmudzińska -III miejsce

Gabriela Szperling -III miejsce

Aleksandra Skibińska – Wyróżnienie

 

KLASY VII-VIII

Piotr Kubiak – I miejsce

Laura Szela- II miejsce

Joanna Szalewska- III miejsce

 

WYRÓŻNIENIA

Dominika Posłuszny, Kamil Posłuszny, Julia Kuniecka,  Filip Nolbrzak, Maria Pawlak

Gratulacje!

Monika Pawełczyk

Komentowanie jest wyłączone.