Lekcja zdrowia w klasach czwartych

„Zdrowy posiłek to nie wysiłek” – pod takim hasłem uczniowie klas czwartych spędzili w szkole Dzień Dziecka. Organizatorem akcji była Fundacja Kronenberga Banku Citi Handlowy, a głównymi inicjatorami państwo Krenc.

Zajęcia rozpoczęły się ciekawą prezentacją na temat zdrowego odżywiania. Dalsza część miała charakter praktyczny. Uczniowie pracowali w zespołach i przyrządzali potrawy według wcześniej wylosowanych przepisów.  Dzieciom pomagali rodzice: państwo Krenc wraz ze starszym synem, pani Adamek oraz pani Jasiorek. Zwieńczeniem pracy była wspólna degustacja przygotowanych smakołyków. Wszyscy zajadali się kanapkami z pastą z zielonego groszku i ciecierzycy, sałatką warzywną oraz deserami jogurtowo- owocowymi.

Serdecznie dziękujemy państwu Krenc oraz obecnym mamom za zorganizowanie zajęć i zaangażowanie w ich przebieg. To była pouczająca lekcja, a jednocześnie wielka frajda i przyjemność.