LEKCJA ZDROWIA

Dnia 2 marca uczniowie klasy II b z wychowawczynią,  uczestniczyli w “Lekcji zdrowia”,  prowadzonej przez przedstawicieli oddziału terenowego Agencji Rynku Rolnego w Łodzi. Lekcja odbyła się w ramach promocji i upowszechniania programu „Owoce i warzywa w szkole” . Podczas tych niezwykłych zajęć dzieci dowiedziały się, w jaki sposób i jakie produkty należy spożywać, a jakich należy unikać. Ponadto zapoznały się z korzyściami płynącymi ze spożywania owoców i warzyw. Poznały zasady zdrowego odżywiania się, piramidę żywności. Uczestnicy zajęć z uwagą wysłuchali wykładu, wykazując się dużą wiedzą nt. zdrowego odżywiania, rozumiejąc, dlaczego nie powinno się jeść dużo słodyczy, chipsów czy fast – foodów. Następnie odbyła się część praktyczna, pod okiem pracowników ARR, pani dyrektor  i wychowawczyni. Dzieci przygotowywały smaczne, kolorowe przekąski – kanapki, szaszłyki, koreczki owocowe oraz truskawkowy  koktajl. Na koniec uczniowie wraz z organizatorami lekcji zdrowia skonsumowali przygotowane wspólnie dania. Lekcja prowadzona była w sposób zabawowy i zrozumiały dla wszystkich, dzieci były zachwycone, uśmiechy nie znikały im z twarzy. Uczniowie mogli wykazać się umiejętnościami kulinarnymi oraz popisać fantazją przy tworzeniu przekąsek. Za duże zaangażowanie i uważne słuchanie poleceń, uczniowie otrzymali upominki – dyplomy, koszulki oraz gadżety.