SZKOŁA PAMIĘTA 2023

Już piąty raz nasza szkoła brała udział w akcji „ Szkoła Pamięta” Ministerstwa Edukacji Narodowej. Akcja odbywa się w okresie, w którym wspominamy naszych bliskich, ale również tych, którzy zapisali się w historii- tej ogólnopolskiej i lokalnej.

W ramach akcji nasi uczniowie w ostatnich dniach października zapalali znicze w miejscach upamiętniających dobrońskich bohaterów.
Oczywiście najpierw upamiętniliśmy ofiary zbrodni katyńskiej, zapalając znicze przy Dębach Pamięci znajdujących się na parkingu przed budynkiem B. Uczniowie wysłuchali również krótkiego wykładu na temat upamiętnionych bohaterów- Ignacego Bartuzela, Zygmunta Królika i Roberta Żychowskiego.
Starsze klasy odwiedziły również pobliski cmentarz, gdzie zapaliły znicze na grobach znanych mieszkańców Dobronia, żołnierzy Legionów Piłsudskiego, czy Armii Krajowej, a także przy Grobie Nieznanego Żołnierza.

Akcji towarzyszyły również rozmowy na godzinach wychowawczych, przygotowane gazetki klasowe i specjalne lekcje historii.

Komentowanie jest wyłączone.