Obchody 11 listopada

 

„Patriotyzm jest pomostem łączącym przeszłość i przyszłość”

George Orwell

   Mając na uwadze tę myśl podjęliśmy kolejne niepodległościowe wyzwania w naszej szkole. Uczniowie klas 0-VIII  na cześć naszych przodków zostali zaproszeni do udziału w konkursie  „Urok dawnych dni, czyli wielki powrót mody okresu międzywojennego w SP w Dobroniu” Brawurowo wywiązali się z powyższego przedsięwzięcia, 10 listopada podczas uroczystości szkolnych, prezentując  stroje. Kreacje  z minionych lat 20 i 30 XX wieku dodały nutę nostalgii do minionych lat. Pozwoliły na odrobinę szaleństwa i  zarazem pamięci o tych wszystkich, dla których wolność była, jest i będzie priorytetem. Uroczyste wprowadzenie sztandaru szkoły oraz odśpiewanie hymnu państwowego zainaugurowało  obchody  105 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Teatr „Metamorfoza” w składzie: Zofia Andrzejewska, Jagoda Grabarz,  Maja Iwanowska , Amelia Kawka , Michał, Łagan,  Maria Płomińska, Małgorzata Przezdzięk, Nadia Rychtelska, Martyna Socha, Maja Wilanowska, Maria Zakrzewska, Anna Kołodziejczyk, Zofia Bracha, Marta Pawlak, Gabriela Sauter zaprezentował etiudę patriotyczną: „Dokąd idziesz Polsko…” Słowo oplecione choreografią  sceniczną otuloną pieśniami patriotycznymi,  wprowadziło widzów w  burzliwe losy państwa polskiego, aż po rok 1918.

    Podziękowania płynące z ust p. dyrektor Agnieszki Dolewy uwieńczyły ten wyjątkowy dzień.

 

Monika Pawełczyk

Komentowanie jest wyłączone.