Ach, ten festyn…..

Pomimo tego, że było zimno, deszcz wisiał w powietrzu, a nawet momentami kropił,  nic nie przeszkodziło w zabawie i handlu  tym,  co przygotowali uczniowie i ich rodzice w trakcie trwania                    II rodzinnego festynu „Zdrowo i wesoło”. Na klasowych straganach można było zakupić drobiazgi wykonane  przez uczniów oraz ciasta, ciasteczka, galaretki, lemoniady, nawet soki robione na miejscu przygotowane przez rodziców. Była także piękna wystawa prac plastycznych uczniów i możliwość zakupienia obrazów. Do tego cieszące się wielkim uznaniem wśród  uczniowskiej braci  „dmuchańce”,  „kule wodne”, malowanie twarzy i koniecznie popisy karateków, chórzystów, recytatorów i roztańczonych członków zespołów tanecznych. Nie tylko beztrosko się bawiliśmy.  W namiocie nadleśnictwa Kolumna szlifowaliśmy naszą wiedzę o lesie wygrywając  nagrody,  a tuż obok ratownicy medyczni  udzielali lekcji pierwszej pomocy. Aby nikt nie narzekał,  że się nudzi, panie animatorki dwoiły się i troiły,  aby każdy mały i duży czuł ducha imprezy. Do tego strażacy, którzy nie tylko udostępnili  swoje wozy,  ale i konkurując z pogodą,   armatkami rozpylali pianę, która stała się dla niektórych niezłym elementem zabawy.