Regionalne wieści… „Barbarzyńska Łódź”

  Uczniowie klas piątych mieli okazję poszerzać  swoją wiedzę historyczną z zakresu regionalizmu poprzez uczestnictwo w Wojewódzkim konkursie historyczno-plastycznym pt. „Barbarzyńska Łódź”, organizowanym przez Muzeum Archeologiczno- Etnograficzne  w Łodzi. Tematem przewodnim były postacie: „Księżniczki z Retkini” i „Wojownika ze Szczecińskiej”, których historię należało przedstawić w formie lapbooka. Swoje prace zaprezentowali: Nadia Rychtelska, Martyna Socha, Mateusz Szymczak, Marta Pawlak i Juliusz Szalewski. Dzięki konkursowi uczniowie dowiedzieli się, jak w czasach starożytnego Rzymu wyglądało życie ludzi na terenie dzisiejszej Polski oraz jakie zabytki związane z tym okresem mógłby odkryć archeolog.

 

Gratulujemy kreatywności…

Monika Pawełczyk, Wioletta Neugebauer

Komentowanie jest wyłączone.