Wiemy, jak zdrowo żyć!

Zdrowy styl życia – z tym zagadnieniem w kwietniu w ramach Dni Profilaktyki zapoznawali się uczniowie oddziałów przedszkolnych i klas I-III.

Pani Nina Presińska, nasza szkolna pielęgniarka, przeprowadziła dla najmłodszych uczniów pogadanki na temat szeroko rozumianego higienicznego trybu życia. W ciekawy
i przystępny sposób tłumaczyła, jakie czynniki mają wpływ nie tylko na nasze zdrowie fizyczne, ale przede wszystkim na zdrowie psychiczne. Wiadomo, że higiena osobista, odpowiednie nawyki żywieniowe, sen, odpoczynek, aktywność fizyczna mają niebagatelny wpływ na nasze dobre samopoczucie. Poruszyła też bardzo ważny temat – agresja, czy to fizyczna czy psychiczna, przemoc, hejt nie sprzyja ani zdrowiu fizycznemu, ani psychicznemu. Maluchy z wielkim zainteresowaniem słuchały pani pielęgniarki, zadawały pytania i świetnie poradziły sobie z zagadkami o tematyce prozdrowotnej przygotowanymi na tę okazję.

Wisienką na torcie był pokaz udzielania I pomocy przedmedycznej, przygotowany przez ratowniczkę medyczna, panią Natalię Presińską. Po krótkim wstępie na temat zasad udzielania I pomocy, dzieci z wielkim zaangażowaniem uczyły się  podchodzenia do nieprzytomnego, szukały oznak życiowych u poszkodowanego, ćwiczyły na fantomie wdechy, uciśnięcia itd.

O zdrowiu i bezpieczeństwie jeszcze nigdy nie powiedziano za dużo. Wykorzystaliśmy naturalną ciekawość dziecka i chęć zadawania tysiąca pytań. Mamy nadzieję że nasi milusińscy wzbogacili się nie tylko o wiedzę teoretyczna, ale także praktyczną.

Komentowanie jest wyłączone.