Jak przygoda to tylko w Warszawie!

 

27 maja uczniowie klas drugich udali się na wycieczkę do Warszawy. Wcześnie rano zebraliśmy się przed szkołą, by wyruszyć w podróż  do naszej stolicy.

Zwiedzanie  Warszawy rozpoczęliśmy od spotkania z panią przewodnik, a następnie udaliśmy się na Stare Miasto, gdzie znajduje się Kolumna Zygmunta III Wazy. Następnie pomaszerowaliśmy pod Zamek Królewski. Podziwialiśmy piękno budynku, który został zbudowany w stylu barokowo – klasycystycznym.  Po zapoznaniu się z historią tego miejsca pośpieszyliśmy na Rynek Starego Miasta, pod Pomnik Syrenki. Każdy miał okazję zaopatrzyć się w pamiątki z wycieczki.  Następnym miejscem jakie zwiedziliśmy  było Planetarium w którym obejrzeliśmy seans „Żyjące światy”. Miło było patrzeć na uśmiechnięte i pełne zaciekawienia twarze dzieci, gdy mogły podziwiać piękno różnych planet.

Ostatnim punktem zwiedzania były Łazienki Królewskie. Pogoda dopisała, więc uczniowie z zainteresowaniem wędrowali po alejkach, pięknego o tej porze roku parku. Podczas niezwykłego spaceru po letniej rezydencji ostatniego króla Polski Stanisława Augusta przenieśliśmy się w czasie i spędziliśmy dzień tak, jak zwykł robić to król: zaczerpnęliśmy inspiracji z kuchni królewskiego kucharza, zatańczyliśmy menueta, zorganizowaliśmy zabawy teatralne – król kochał teatr nad życie.

Wszyscy uczniowie byli pod wrażeniem piękna naszej stolicy oraz liczby atrakcji, jakie można tu spotkać. Na pewno nikt nie zapomni pobytu w tym mieście i zechce jeszcze tam powrócić. Myślimy, że wyjazd można zdecydowanie uznać za udany.

Komentowanie jest wyłączone.