Wybory do Samorządu Uczniowskiego

W dniu 18 września 2017 roku w Szkole Podstawowej  im. Jana Pawła II w Dobroniu odbyły się wybory do Zarządu Samorządu Uczniowskiego.

W bieżącym roku szkolnym były one wyjątkowe, ponieważ młodzież wybierała po 2 osoby na stanowiska: przewodniczącego, zastępcy i sekretarza, aby  zarówno młodzież starsza jak i młodsza mogła mieć swoich przedstawicieli w Samorządzie Uczniowskim.

Liczba uzyskanych głosów zadecydowała o przydzieleniu poszczególnych funkcji.

A oto wyniki wyborów: przewodniczący- Mikołaj Konicki (oddz. gim) i Bartosz Górniak (SP), zastępcy – Weronika Latkowska (oddz. gim)  i Dominika Mudzo (SP), oraz sekretarze: Julia Borowska (oddz. gim)  i  Wiktoria Rosińska (SP).

W tygodniu poprzedzającym głosowanie kandydaci prowadzili swoje kampanie wyborcze przygotowując ulotki i plakaty a w piątek 15 września odbyła się oficjalna prezentacja podczas której osób kandydujące do SU mogły zaprezentować swoje pomysły.

Szczególnie dużo braw otrzymał po swoim wystąpieniu Bartosz Górniak, który niczym  doświadczony dyplomata opowiadał z uśmiechem i „bez kartki” o swoich planach i obietnicach przedwyborczych.

Dziękujemy za udział w wyborach i zapraszamy wszystkich chętnych do pracy na rzecz szkoły na pierwsze zebranie SU, które odbędzie się 20 września  (środa) w pracowni nr 7 w nowym budynku w godz. 14.50- 15.35.
Celem spotkania będzie przygotowanie planu pracy SU na cały rok szkolny.

Monika Włodarczyk

Jeden z plakatów wyborczych