ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

W naszej szkole w piątek, 29 września, po raz pierwszy  uczestniczyliśmy w międzynarodowej akcji edukacyjnej Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Jej celem jest propagowanie nauki tabliczki mnożenia wśród dzieci i młodzieży poprzez zabawę. Łamigłówki dotyczące mnożenia i dzielenia rozwiązywały na lekcjach matematyki klasy:  IVa z p. Małgorzatą Stawiak i IVb z p. Agnieszką Jarzębak. Uczestnicy mieli kilka minut na obliczenie przykładów na wylosowanych kartkach, a  następnie rozwiązywali różne łamigłówki matematyczne, malowali plakaty. Ten, kto wykonał wszystkie obliczenia bez błędu, otrzymał certyfikat Eksperta Tabliczki Mnożenia. Zabawa była znakomita.

W akcji brali także udział chętni gimnazjaliści. Ich zadania były oczywiście trudniejsze, ale oni również mogli „pobawić się” tabliczką mnożenia.  Pomysł na naukę i utrwalanie  tabliczki mnożenia bardzo nam się spodobał.  W przyszłym roku szkolnym zamierzamy rozszerzyć nasze działania na większą liczbę uczestników.

aj