Ślubowanie  Pierwszaków

W dniu 13 października odbyło się uroczyste pasowanie pierwszoklasistów na uczniów naszej szkoły. Podczas uroczystości dzieci zaprezentowały wiedzę i umiejętności, które zdobyły w pierwszych miesiącach nauki. Pierwszaki z wielkim zaangażowaniem recytowały wiersze i śpiewały piosenki.

Po programie artystycznym dzieci ślubowały być dobrym uczniem i godnie reprezentować swoją szkołę. Pani Dyrektor dokonała aktu pasowania symbolicznym ołówkiem, a Pani Wicedyrektor wręczyła pamiątkowe dyplomy. Wychowawczynie udekorowały uczniów biretami i wraz z rodzicami wręczyły  dzieciom rożki obfitości ze słodyczami.

Uroczystość pasowania powiązana była z obchodami Dnia Edukacji Narodowej . Uczniowie klas IV zaprezentowali krótką część artystyczną. Nauczyciele otrzymali wiele życzeń od Dyrekcji szkoły, Pana Wójta, uczniów oraz przewodniczącej Rady Rodziców. Dopełnieniem tej uroczystości były piękne róże  wręczone pracownikom szkoły przez dzieci.