Dzień Edukacji Narodowej

W piątek 13 października w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Dobroniu uroczyście obchodzono Dzień Edukacji Narodowej. Tego dnia już od rana dało się odczuć w szkole wyjątkową atmosferę, a uśmiech gościł zarówno na twarzach nauczycieli jak i uczniów. Za każdym rogiem, na schodach, korytarzu czy  w pracowni można było usłyszeć życzenia składane nauczycielom, zaś w powietrzu mimo jesiennej aury unosił się zapach kwiatów. Najważniejszym punktem obchodów tego święta był uroczysta akademia zorganizowana przez Samorząd Uczniowski.

Na czwartej godzinie lekcyjnej korytarz górny wypełnił się uczniami, nauczycielami i zaproszonymi gośćmi. Po rozpoczęciu uroczystości przez uczennice klasy trzeciej: Weronikę Latkowską i Kingę Wójcik, głos zabrała dyrektor szkoły – pani Elżbieta Szewc- Łoboda, która mówiła o specyfice zawodu nauczyciela. Następnie wójt gminy Dobroń – pan Robert Jarzębak złożył życzenia nauczycielom i wręczył podziękowania dyrektorom szkoły: pani Elżbiecie Szewc – Łobodzie i pani Agnieszce Dolewie. Po występie chóru szkolnego zgromadzeni obejrzeli prezentację o historii Komisji Edukacji Narodowej przygotowaną przez nauczyciela historii – panią Wiolettę Neugebauer.

Następnie uczniowie klasy 3C  zaprezentowali część artystyczną zatytułowaną „Kolejny dzień w szkole”. Program ten w żartobliwy sposób przedstawiał zajęcia lekcyjne, a ważnym jego elementem były fragmenty utworów muzycznych. Co chwilę dało się słyszeć salwy śmiechu. Ostatnie słowa lektora przedstawienia brzmiały ”Choć może trudno w to uwierzyć, bo często jesteśmy niesforni, nieprzygotowani i niepokorni, ale dobrze zdajemy sobie sprawę, że nauka jest niezmiernie ważna w naszym życiu. A Wy Nauczyciele pozwalacie nam poznać podstawowe prawa rządzące współczesnym światem, rozwijać pasje i talenty. Pokazujecie nam jak być dobrymi i wrażliwymi na ludzką krzywdę ludźmi. Za to dziś WAM-  Drodzy Nauczyciele i Pedagodzy serdecznie dziękujemy…”

Na zakończenie uroczystości przewodniczący szkoły: Mikołaj Konicki i Bartosz Górniak złożyli życzenia nauczycielom i pracownikom szkoły, a młodzież wręczyła kwiaty.

Ogromne podziękowania za organizację tej podniosłej uroczystości należą się członkom Samorządu Uczniowskiego i uczniom klasy 3C.

Monika Włodarczyk