„Konkurs na klasową dynię”

Samorząd Uczniowski działający w Szkole Podstawowej  im. Jana Pawła II przygotował i przeprowadził w październiku konkurs „na klasowa dynię”.

Młodzież w ramach akcji „Światło nosisz je w sobie” miała zrobić lampion z wydrążonej dyni. Pomysłowość i finezja prac przygotowanych przez uczniów przerosła oczekiwania organizatorów konkursu. To kolejna akcja SU, która pokazała jak twórczą i kreatywną mamy młodzież.

Klasowe dynie zostały wyeksponowane na korytarzu i ocenione przez przedstawicieli uczniów oraz nauczycieli i dyrekcję szkoły. W wyniku głosowania wyłoniona została zwycięska „trójka”.

Pierwsze miejsce zajęła klasa 4a , której wychowawcą jest p. Jolanta Urbańska, drugie klasa 2c (gimnazjalna) – klasa p. Piotra Szeli, a trzecie klasa 4b – klasa p. Małgorzaty Gorzelak.

Aby młodzież mogła podziwiać swoje prace w „pełnej krasie”, dynie zostały wystawione przed szkołę i podświetlone podczas szkolnej dyskoteki.

Monika Włodarczyk