KODOWANIE NA EKRANIE

Od września w naszej placówce prowadzone są zajęcia informatyczne w klasach I – III z wykorzystaniem tabletów, ponieważ realizacja nowej podstawy programowej wymaga nauki programowania już na tym etapie edukacyjnym. Aby sprostać nowym zadaniom,  zakupiliśmy 14 tabletów. Uczniowie i nauczyciele mogą korzystać z nich podczas różnych zajęć, wykorzystując  zarówno dostępne aplikacje, jak i szybki dostęp do Internetu. Takie lekcje  są bardzo atrakcyjne dla wszystkich uczniów i na pewno rozwijają kreatywne myślenie, ucząc  jednocześnie rozwiązywania problemów. W  przyszłości umiejętność programowania będzie niezbędna nie tylko w większości wykonywanych zawodów, ale także w domu.

Nauczyciele i rodzice starają się, aby nauka w naszej szkole była coraz ciekawsza, dlatego też tablety zostały zakupione z funduszy Rady Rodziców pozyskanych w czerwcu 2017 r w czasie  festynu rodzinnego.