Nietypowa lekcja wiedzy o społeczeństwie

W dniach 21-22 listopada 2017r. klasa IIIA, IIIB, IIIC, IIID (gimnazjum) odbyły nietypową lekcję wiedzy o społeczeństwie w ramach realizacji tematów: Samorząd gminny, Jak załatwić sprawę w urzędzie?

Lekcja odbyła się w Urzędzie Gminy w Dobroniu, a poprowadził ją sam gospodarz Wójt Gminy Dobroń p. Robert Jarzębak, który zaprosił nas do sali konferencyjnej Urzędu Gminy. Następnie opowiedział nam jak wygląda praca Rady Gminy, Wójta oraz Urzędu. Mogliśmy usłyszeć o zadaniach samorządu gminnego, pracach, które podejmowane są na terenie naszej gminy. Pan Wójt opowiedział nam również, jak przebiega sesja rady gminy i  kto reprezentuje nas, mieszkańców. Pytał o nasze opinie, prośby, wyjaśniał, jakie problemy może rozwiązać oraz co nie należy do Jego kompetencji.

Następnie mogliśmy obejrzeć gabinet Wójta, odwiedzić Skarbnika Gminy p. Ilonę Mudzo i przekonać się, kto „ trzyma” finanse gminy. Byliśmy również w sali, w której udziela się ślubów. Duże zainteresowanie wzbudziły księgi Urzędu Stanu Cywilnego z końca XIX w, wypełnione pięknym kaligraficznym pismem.

Lekcja w Urzędzie Gminy pozwoliła nam przybliżyć miejsce, w którym w niedługim czasie będziemy załatwiać różne sprawy, jako dorośli mieszkańcy gminy Dobroń. Dzięki życzliwości Pana Wójta i wszystkich pracowników urzędu przekonaliśmy się, że jest to miejsce otwarte dla wszystkich mieszkańców.

Bardzo serdecznie dziękujemy Panu Wójtowi (to zaszczyć być oprowadzanym po urzędzie przez samego Wójta) i wszystkim pracownikom za gościnę, okazaną sympatię, wyrozumiałość i praktyczną wiedzę, którą nabyliśmy podczas wizyty w urzędzie.

Po zakończonym spotkaniu wróciliśmy zadowoleni do szkoły z przeświadczeniem, że władze naszej gminy dbają o swoich mieszkańców i troszczą się o dzieci i młodzież, które uczęszczają do szkół naszej gminy.

Wioletta Neugebauer

Komentowanie jest wyłączone.