Spotkanie integracyjne „KULINARNI ODKRYWCY- ŻYJ SMACZNIE I ZDROWO”

W ramach programu edukacyjnego Żyj smacznie i zdrowo” w poniedziałek, 13 listopada 2017r. ,nasze wolontariuszki: Natalia Gobucka, Zuzanna Bednarkiewicz, Julia Janiszewska, Wiktoria Gorządek i Weronika Kusiak, miały przyjemność spotkać się i współpracować z podopiecznymi Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Łasku. To właśnie na terenie tej placówki odbyło się powiatowe integracyjne spotkanie pod hasłem „KULINARNI ODKRYWCY – ŻYJ SMACZNIE I ZDROWO”. Wzięli w nim również udział uczniowie z innych szkół: Publicznego Gimnazjum nr 1 w Łasku, Publicznego Gimnazjum nr 2 w Łasku, Publicznego Gimnazjum nr 3 w Łasku, wraz z opiekunami. Swoją obecnością zaszczyciła uczestników Naczelnik Wydziału Edukacji w Łasku – Pani Małgorzata Mysur. Gośćmi specjalnymi byli kucharze z COLUMNA MEDICA –  MARCIN STASIAK I MARIUSZ KUNCE. Panowie  zdradzili uczniom wiele tajników profesjonalnej kuchni. Wspólnie z młodzieżą przygotowywali burgery z ciecierzycy i komosy ryżowej z brokułami  oraz ciasto marchewkowe z polewą kremowo – orzechową. Celem spotkania było rozwijanie umiejętności kulinarnych, propagowanie zdrowego i racjonalnego odżywiania, odkrywanie nietradycyjnych smaków, zainteresowanie uczniów doskonaleniem umiejętności kulinarnych, rozbudzenie inicjatywy i pomysłowości w przygotowaniu potraw pod okiem kucharzy, upowszechnienie wzorów estetycznego i dekoracyjnego prezentowania potrawy, wzajemna integracja młodzieży i dobra zabawa. Uczniowie mogli zadawać pytania, które dotyczyły prawidłowego i zdrowego odżywiania. Spotkanie zakończyło się rozdaniem pamiątkowych dyplomów, książeczek z przepisami programu edukacyjnego „Żyj smacznie i zdrowo” oraz degustacją przygotowanych dań. Wszystkie potrawy doskonale się prezentowały i wybornie smakowały. Podczas spotkania panowała miła i przyjazna atmosfera. Wszyscy uczestnicy przestrzegali zasad i reguł obowiązujących podczas zmagań kulinarnych. Nad organizacją i przebiegiem spotkania czuwała pani Małgorzata Cieślewicz nauczycielka SOSW w Łasku.

Komentowanie jest wyłączone.