Mikołajki klas IV

6 grudnia z okazji mikołajek odbyła się wycieczka klas czwartych  do Parku Makiet „Mikroskala” w Koninie. Atrakcji było co niemiara. Zaczęliśmy od indywidualnego spaceru po parku tak, by każdy we własnym tempie mógł cieszyć się ekspozycją. Następnie podzieleni na grupy kontynuowaliśmy zwiedzanie już z przewodnikiem, który niezwykle ciekawie wyjaśniał, jak powstaje tsunami, opowiadał historię Titanica, czy zdradzał sekrety pierwszego lądowania człowieka na Księżycu. Dreszczyk emocji wywołał film w kinie 6D, a wzmocniła go jeszcze kapsuła 6D. Następnie uczestniczyliśmy w warsztatach, podczas których uczniowie z małych, drewnianych sześcianów tworzyli własne stworzenia. W czasie wolnym, pod okiem opiekunów, dzieci mogły zaszaleć w salonie gier, nabyć pamiątki w sklepiku czy delektować się różnymi frykasami w kawiarence. A na koniec niespodzianka! Konkurs z nagrodami i karaoke. To był naprawdę udany wyjazd!

Małgorzata Gorzelak