„SERCE NA GWIAZDKĘ”

W dniu 21 grudnia, zanim uczniowie zasiedli do wigilijnych stołów, odbyło się podsumowanie akcji przedświątecznych „Serce na gwiazdkę” organizowanych w naszej szkole przez różne organizacje: Samorząd Uczniowski, Wolontariat, Caritas i Szkolne Koło Ligii Ochrony Przyrody. Uroczystość rozpoczęli uczniowie: Mikołaj Łoś i Sandra Janeczek. Odegrali oni scenkę, w której rodzeństwo przy okazji świątecznych porządków  rozmawia ze sobą o znaczeniu Świąt Bożego Narodzenia.  Brat uświadamia młodszej siostrze,  że „w te święta powinniśmy zadbać przede wszystkim o wyjątkową atmosferę, spotkać się z rodziną, wesprzeć bliskich ciepłych słowem, obdarować życzeniami i pomóc potrzebującym…”.

Następnie duet w składzie: Wiktoria Rosińska i Marta Animucka  zaśpiewał piosenkę „Jest taki dzień”. Kolejnym puntem uroczystości były podsumowania akcji przeprowadzonych w szkole. Zbiórkę żywności i artykułów codziennego użytku przeprowadzoną przez Caritas pod hasłem TAK POMAGAM oraz akcję „Góra pluszaka dla samotnego dzieciaka” podsumowała pani pedagog Wioleta Wojdyńska – Kusiak i ksiądz Mariusz Pielużek. Zebrani uczniowie mogli również zobaczyć zdjęcia z Domu Samotnej Matki,  do którego wybrali się z wizytą i górą prezentów nasi Wolontariusze. Zbiórkę karmy dla psów ze schroniska podsumowały panie: Monika Włodarczyk i Jolanta Urbańska, które były inicjatorkami tej akcji.

Ogromne podziękowania zostały skierowane pod adresem naszej młodzieży, która tak chętnie i tak licznie uczestniczyła we wszystkich akcjach przedświątecznych.
Opiekun Samorządu Uczniowskiego, podsumowując zaangażowanie uczniów, powiedziała: „Jestem dumna, że mamy taką młodzież, która nie myśli tylko o sobie i swojej wygodzie, ale potrafi podzielić się tym, co ma i swoim wolnym czasem z osobami, które znalazły się na życiowym zakręcie. Z ufnością patrzę w przyszłość naszego narodu, skoro mamy taką młodzież…”.

Następnie harcerze z pabianickiego hufca przekazali na ręce pani dyrektor Agnieszki Dolewy światełko pokoju.

Uroczystość „Serce na gwiazdę” zakończyła  wizyta Świętego Mikołaja i Śnieżynki (Mikołaj Konicki, Weronika Latkowska), którzy przybyli do nas z bieguna północnego. Każda z klas otrzymała paczkę z cukierkami i opłatek na klasową wigilię.

Komentowanie jest wyłączone.