Wojewódzki Konkurs Języka Angielskiego dla klas gimnazjum

W listopadzie miał miejsce etap szkolny Wojewódzkiego Konkursu z Języka Angielskiego dla gimnazjów. Jak co roku, chęć podjęcia wyzwania zgłosiło  kilku uczniów. Chcieli oni zmierzyć się z dość trudnymi zadaniami. Trudnymi, ponieważ zakres wiedzy na teście wykracza poza podstawę programową gimnazjum. Aby zakwalifikować się do etapu rejonowego, trzeba było zdobyć 75% poprawnych odpowiedzi. Okazało się, że jednej osobie się to udało. Kasia Wawrzyńczak, uczennica klasy 3a, przeszła do etapu rejonowego, który odbył się 3 stycznia 2018 roku w Łodzi, w siedzibie Łódzkiego Centrum Kształcenia Praktycznego i Doskonalenia Nauczycieli. Trudność tego etapu porównuje się do matury z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym!

16 stycznia otrzymaliśmy wyniki…  Ku zaskoczeniu samej Kasi przeszła ona do etapu wojewódzkiego! W zmaganiach na poziomie rejonów wzięło udział 443 uczniów z gimnazjów z województwa łódzkiego. Do ostatniego etapu przeszło 120 z nich. Zakwalifikowanie się do finału konkursu wojewódzkiego jest wielkim sukcesem Kasi, jej pracy i zaangażowania. O tytuł laureata powalczy 5 marca 2018 roku w Łodzi, podchodząc do części pisemnej oraz ustnej. Nie ma na co czekać!  Zakasamy rękawy i do pracy… Jest o co walczyć. Trzymajmy kciuki za Kasię!

Komentowanie jest wyłączone.