„AKTYWNA TABLICA” w naszej szkole

Postęp w urządzeniach do edukacji jest imponujący, era czarnych tablic już dawno minęła. Coraz częściej, by jak najlepiej przekazać swoją wiedzę innym, w szkołach sięga się po najnowsze zdobycze techniki. Dlatego nasza szkoła bierze udział w rządowym programie „AKTYWNA TABLICA”  . Polega on na rozwijaniu szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii  informacyjno –komunikacyjnych. Uczniowie klas I b i II b pod koniec 2017 roku otrzymali nowe pomoce do zajęć :

– zestaw interaktywny: tablica interaktywna, projektor ultra krótkoogniskowy, głośniki stereofoniczne;

– dotykowy monitor interaktywny.

Całkowity koszt nowych pomocy to 17 500 zł w tym dotacja wynosi 14 000zł.

Realizacja  programu  „AKTYWNA TABLICA”  przyczyni się do  uatrakcyjnienia zajęć, prezentowania efektów samodzielnej i zespołowej pracy uczniów, ilustracji treści podczas apeli okolicznościowych, promocji osiągnięć uczniów podczas dni otwartych, spotkań z rodzicami oraz podczas imprez szkolnych i konkursów.

Uczniowie i nauczyciele chętnie korzystają z nowych urządzeń, które przyczyniają się do tego, że lekcje są ciekawe i inspirują do poszukiwania nowych rozwiązań. Prowadzenie lekcji zostało wyniesione na zupełnie nowy poziom. Jedyne co nas w tym momencie ogranicza to nasza wyobraźnia.

Komentowanie jest wyłączone.