MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM

23 marca w OSP w Chechle odbył się Gminny Konkurs Pożarniczy pod nazwą ,,Młodzież Zapobiega Pożarom”.

Naszą szkołę reprezentowało 14 uczniów.

Musieli oni nauczyć się rzeczy, o których zwykły śmiertelnik nie ma pojęcia. Pytania obejmowały tematykę z zakresu pożarnictwa, przepisów, pierwszej pomocy, sprzętu, historii oraz dystynkcji strażackich. Najlepsi, którzy napisali test, walczyli o punktowane miejsca odpowiadając na pytania dotyczące specjalistycznego sprzętu: ich nazwy i zastosowania w praktyce.

W kategorii gimnazjum zwyciężył Jakub Rybak, który będzie reprezentował gminę Dobroń na szczeblu powiatowych 11 kwietnia w Dłutowie.

II miejsce zajęła Maria Uszyńska,

III miejsce Dominika Mudzo,

IV Julia Augustyniak.

Szkoda, że nie udało nam się stworzyć reprezentacji w kategorii szkół podstawowych.

W konkursie udział wzięli:

Zuzanna Bednarkiewicz,

Sebastian Żychowski,

Martyna Duczka,

Julia Łuczyńska,

Zuzanna Socha,

Mikołaj Konicki,

Sandra Janeczek,

Patryk Pośpiech,

Patryk Strzelec,

Natalia Maląg.

Na co dzień większość z nich związana jest z OSP. Chodzą na zajęcia do straży. Łączą wiedzę z praktyką. Uczą się i doskonalą swoją kondycję by móc startować w młodzieżowych zawodach strażackich. Miło widzieć pasję wśród młodych ludzi. Myślę, że mając takich kolegów w najbliższym otoczeniu możemy czuć się bezpieczni.

Dziękujemy i gratulujemy