Światowy Dzień Matematyki

12 marca 2018 roku  z inicjatywy  Stowarzyszenia Doskonalenia i Rozwoju 4improve (opiekuna merytorycznego  e-math.pl) oraz pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej  w wielu placówkach oświatowych w całej Polsce podejmowano działania propagujące naukę matematyki.  W naszej szkole również obchodziliśmy Światowy Dzień Matematyki. W tym dniu uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum na lekcjach matematyki podzieleni na grupy uczestniczyli w turnieju „Matematyka od kuchni”. Materiały do konkursu zostały przygotowane przez organizatorów.  Zadania wymagały od uczniów otwartego umysłu i sprawnego liczenia. Celem działań było udowodnienie, że rozwiązywanie zadań może sprawić przyjemność, być świetną zabawą i mieć zastosowanie praktyczne. Wszystkie zespoły pracowały z zaangażowaniem, i co ważniejsze z wielką ochotą.

Nietypowa lekcja  pokazała, że matematyka jest obecna w życiu każdego człowieka i nie musi być obowiązkiem, lecz przyjemnością.

MW i AJ