Energetyczne Pompony

27 marca w Pabianicach odbył się IV już Turniej Sportowo – Taneczny Zespołów Cheerleaders, popularnie kojarzony jako taniec z pomponami. Celem turnieju było propagowanie wśród dzieci i młodzieży cheerleadingu jako jednej z form tanecznych, możliwość sprawdzenia się w sportowej rywalizacji oraz podnoszenie sprawności ruchowej i kultury tańca.

Z roku na rok poziom konkursu jest coraz wyższy. Profesjonalne jury ocenia skrupulatnie: precyzję, synchronizację, różnorodność elementów, oryginalność, dynamikę układu, ekspresję tańca oraz strój.

Turniej odbywał się w miłej atmosferze i był bardzo widowiskowy. Z przyjemnością patrzy się na  miejętności i profesjonalizm grup.

Uczennice Szkoły w Dobroniu uczestniczą w tej imprezie od samego początku . Zawsze były liderkami pokazów. Tak też stało się w tym roku. Rywalizacja odbywała się w dwóch kategoriach wiekowych: starszej i młodszej. Zarówno w jednej, jak i drugiej nasze dziewczęta zdobyły I miejsce. Dodatkowo obydwa zespoły otrzymały wyróżnienie za oryginalny strój drużyny.

Wszystkie tancerki od kilku lat systematycznie trenują pod okiem pani Katarzyny Sujeckiej, która przygotowała je i ułożyła bardzo ciekawe układy choreograficzne do tego występu.

Szkołę reprezentowały aż trzy zespoły.

Najstarsza ,,Fresch Move’’ (2006-2003):

Nikola Wosik

Amelia Zajączkowska

Aleksandra Bednarz

Maja Prusisz

Kinga Jasitczak

Marta Jasitczak

Wiktoria Rosińska

Oliwia Szmytka

Anna Burzyńska

Nadia Plucińska

Średnia ,,Stars” ( 2008-2006):