Zaczęło się w V wieku p.n.e.

W 1957 roku otwarto Teatr Narodów w Paryżu. Na scenie spotkały się zespoły artystów z obu stron żelaznej kurtyny. By uczcić to wydarzenie, uchwalono 27 marca 1961 roku Międzynarodowy Dzień Teatru.

Z tej okazji kilkoro nauczycieli z pomocą młodzieży Szkoły Podstawowej w Dobroniu przygotowało obszerną ekspozycję.

Obok licznych informacji dotyczących historii teatru, cech dramatu antycznego, specyfiki sztuki aktorskiej, wyjaśnienia podstawowych pojęć z zakresu teatru znalazły się również zdjęcia uczniów, którzy występowali w wielu inscenizacjach fragmentów utworów komediowych i tragedii omawianych na zajęciach lekcyjnych.

Hasłowo wręcz formułowane wiadomości łatwiej docierały do odbiorcy, a fotografie ocalałych do dzisiaj budowli starożytnych teatrów pozwoliły lepiej zrozumieć fenomen tej dziedziny kultury.

Pomysłodawcą projektu był p. Andrzej Antczak, stroną plastyczną zajęła się p. Wioleta Wojdyńska-Kusiak. Sporą część ekspozycji zajęła historia i sukcesy teatru szkolnego prowadzonego nieprzerwanie od 2005 roku przez p. Monikę Pawełczyk.

red.

 

Komentowanie jest wyłączone.