„Czas próby…”

Osiemdziesięcioro czworo uczniów trzeciej klasy gimnazjum Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Dobroniu przez trzy kolejne dni wraz z wybiciem godziny 9.00  przystępuje do egzaminu gimnazjalnego.  Egzamin ten sprawdza stopień opanowania wiadomości i umiejętności  istotnych dla przedmiotów humanistycznych, matematyczno-przyrodniczych oraz dla języka obcego nowożytnego, a także pozwala na porównanie osiągnięć danego ucznia z osiągnięciami innych gimnazjalistów w Polsce. Wpływa też znacząco na przyszłą edukację młodych ludzi, ponieważ wynik z egzaminu brany jest pod uwagę w  naborze do szkoły średniej.

Pierwszego dnia uczniowie zmagają się z zadaniami zamkniętymi w arkuszu z historii i wiedzy o społeczeństwie, a następnie po krótkiej przerwie muszą odpowiedzieć na pytania z języka polskiego oraz napisać wypracowanie na wskazany w arkuszu temat.

Dzień drugi gimnazjalista rozpoczyna od zagadnień z przyrody ( są to pytania z biologii, chemii, geografii i fizyki). Rozwiązuje też w odrębnym arkuszu zadania z matematyki.

Jako ostatni, na poziomie podstawowym i rozszerzonym, odbywa się egzamin z wybranego języka nowożytnego. Najwięcej uczniów naszej szkoły wybrało angielski ( osiemdziesiąt trzy osoby) i tylko jedna język niemiecki.

Wszystkim trzecioklasistom życzymy powodzenia! Trzymamy za Was Kochani  kciuki!

Szkoły Podstawowej w Dobroniu