DZIEŃ ZIEMI

W piątek 27 kwietnia odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji Dnia Ziemi.  Święto to zostało ustanowione w latach 70-tych w Stanach Zjednoczonych. Jego pomysłodawcy chcieli uświadomić politykom i obywatelom, jak kruchy jest ekosystem planety ludzi. Dziś Dzień Ziemi jest świętem międzynarodowym obchodzonym 22 kwietnia.

Szkolne obchody tego święta poprowadzili przewodniczący Samorządu Uczniowskiego: Weronika Latkowska i Mikołaj Konicki.

Uroczystość złożona była  z dwóch części: artystycznej, w której uczniowie klasy 3c i 3a przedstawili lekcję geografii zatytułowaną „Planeta Ziemia”. Ukazywała ona dzieje Ziemi od momentu jej powstania do czasów współczesnych i konieczność ochrony jej unikalnych zasobów.
W drugiej części zostały wręczone nagrody zwycięzcom kwietniowych konkursów: fotograficznego zatytułowanego „Wiosna w gminie Dobroń”, wiedzy o Planecie Ziemi oraz geograficznego „Ruszamy na podbój Europy”.
W trakcie uroczystości można było usłyszeć piosenki w wykonaniu: Pauliny Czech z klasy 3b, Marty Animuckiej z klasy 2c i Wiktorii Rosińskiej z klasy 7a oraz podziwiać układ taneczny w wykonaniu: Mikołaja Łosia i Sandry Janeczek.

Obchody Dnia Ziemi uświetnił również występ pary tanecznej Nataniela Koseckiego i Liwii Kozuń. Oboje mają zaledwie po 9 lat a już odnoszą ogromne sukcesy w tańcu towarzyskim. Są Mistrzami Okręgu Łódzkiego i Polski Centralno Zachodniej. Zajęli również 1 miejsce w Pucharze Polski i 3 w Pucharze Europy. Występ tej niezwykle utalentowanej i sympatycznej pary wzbudził ogromne emocje zarówno wśród młodszych jak i starszych uczniów naszej szkoły.

Organizatorami tej 2-godzinnej imprezy byli: Monika Włodarczyk i Piotr Szela.

W uznaniu wartości naukowej przedstawienia „Planeta Ziemi” nasi aktorzy zostali zaproszeni na występ do II Liceum Ogólnokształcącego w Pabianicach.