PODSUMOWANIE KONKURSU O PLANECIE ZIEMI

W tym roku po raz pierwszy w ramach obchodów Światowego Dnia Ziemi wszyscy uczniowie z klas od 4 podstawowej do 3 gimnazjum wzięli udział w teście wiedzy o Planecie Ziemi.  Ostatecznie do konkursu przystąpiło 302 uczestników, który byli podzieleni na dwa poziomy trudności: młodzików klasy 4 – 6 i starszaków: klasy siódme i gimnazjalne.
Test składał się z 20 zamkniętych pytań dotyczących Naszej Planety z dziedzin takich jak  geografia i biologia. Organizatorami konkursu byli: Monika Włodarczyk, Piotr Szela i Samorząd Uczniowski, który pomagał w sprawdzaniu konkursowych prac.

Z przyjemnością stwierdzamy, ze nasza młodzież dużo wie na temat Ziemi. W kategorii zbiorowej z największym średnim wynikiem wygrały klasy: w poziomie młodzików klasa 6
a w poziomie starszaków klasa 3a. Indywidualnie najlepszy wyniki osiągnęli uczniowie: Oliwia Duszyńska 19 punktów na 20 w klasach młodszych, oraz Julia Amoruso i Julia Piechota w klasach starszych. Uczennice te osiągnęły maksymalny wynik: 20 punktów. Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody a klasy z najwyższym średnim wynikiem pamiątkowe smycze. Nagrody ufundowane przez Samorząd Uczniowski wręczyła pani dyrektor.

Monika Włodarczyk

Komentowanie jest wyłączone.