Wycieczka pierwszaków do Nieborowa i Bolimowa

14 maja 2018r. uczniowie klas pierwszych wraz z wychowawcami wybrali się na wycieczkę do Nieborowa i Bolimowa. Od samego rana dopisywała im piękna, słoneczna pogoda. Najpierw dzieci uczestniczyły w warsztatach własnoręcznego wyrabiania i pieczenia chleba,  przebierały się też w łowickie stroje ludowe oraz oglądały tradycyjną łowicką chałupę.

Następnie pierwszaki odbyły lekcję muzealną w pałacu Radziwiłłów, w Nieborowie. Panie przewodniczki pokazały dzieciom pałac i pięknie opowiedziały o ich mieszkańcach oraz przeprowadziły quiz wiedzy o eksponatach  pałacu. W nagrodę za pilną uwagę wszyscy otrzymali pamiątkowe plakietki z pałacem w Nieborowie. 

Wreszcie w Bolimowie uczniowie odwiedzili warsztat garncarski, gdzie mogli własnoręcznie lepić w glinie, obserwować prace garncarza i wraz z nim utoczyć na kole garncarskim pamiątkowy wazonik lub puchar.  

Pierwszaki wróciły bardzo zadowolone i pełne wrażeń. Przywiozły z wycieczki własnoręcznie upieczone chleby oraz pamiątkowe, gliniane naczynia wykonane przez siebie . Wycieczka bardzo się podobała. Była również ciekawym doświadczeniem.

Aldona Biegańska

Komentowanie jest wyłączone.