Mistrzowie nad mistrzami

Uczniowie naszej szkoły, jak co roku, brali udział w konkursach przedmiotowych organizowanych przez Łódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego oraz Kuratorium Oświaty w Łodzi.

Jest nam bardzo miło poinformować, że największy sukces w tym roku oraz w historii naszej szkoły odniosła uczennica kl. II A gimnazjum Julia Janiszewska, która w Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowym z Języka Niemieckiego otrzymała tytuł laureata i zajęła V miejsce w województwie łódzkim. Opiekunem Julki była p. Aldona Baraniecka- Sysio.

Nasza uczennica wykazała się ogromną wiedzą i umiejętnościami wykraczającymi poza poziom gimnazjum, a nawet szkoły średniej. Nic dziwnego, Julia pasjonuje się językiem niemieckim i  każdą wolną chwilę poświęca na naukę. Należy również dodać, że Julka 5 lat mieszka w Niemczech, więc wiele jej umiejętności kształconych było wśród rodowitych Niemców. Jest ona również bardzo dobrą uczennicą, bardzo lubi język polski i drugą jej pasją jest czytanie literatury polskiej. Często podczas przerw widywana jest z ksiązką w dłoni.

Kocha też sztukę i udziela się w szkolnym  kole teatralnym, a swoje dobre serduszko okazuje, pomagając w Wolontariacie, również działającym na terenie naszej placówki.

Wielki sukces odniósł także uczeń kl. III A gimnazjum Jakub Jach, który zdobył podwójny tytuł finalisty w Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowym z Historii oraz w Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowym z Wiedzy o społeczeństwie., również poraz pierwszy w historii naszej szkoły! Opiekunem Kuby była p. Monika Pawełczyk

Jakub jest pasjonatem historii, uwielbia historię Rosji, godzinami może mówić o rewolucjach, czy problemach Europy Wschodniej.

Tę chlubną sztafetę zamyka Katarzyna Wawrzyńczak z kl. III A gimnazjum, która zdobyła tytuł finalisty w Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowym z Języka Angielskiego, jej opiekunem była p. Bogusława Zajączkowska. Kasia to również bardzo zdolna uczennica, która bierze udział z powodzeniem w wielu konkursach, a poza tym możemy ją podziwać w głównych rolach szkolnego teatru „ Niezwyczajni”.

Serdecznie gratulujemy uczniom oraz ich opiekunom, którzy poświęcili wiele godzin ciężkiej pracy, aby osiągnąć tak spektakularny sukces. Czapki z głów przed naszymi mistrzami!