„Zwierciadło rzeczywistości 2018”

Z bijącymi sercami, przepełnionymi optymizmem w słoneczne majowe przedpołudnie pięć uczennic klas gimnazjalnych Szkoły Podstawowej w Dobroniu zawitało w gościnne progi Młodzieżowego Ośrodka Kultury w Pabianicach. Były to: Angelika Fątner  i Katarzyna Wawrzyńczak z kl. IIIA oraz Lilli Głowacka, Weronika Olas i Nadia Plucińska z kl. IIb.

Tego dnia, 15 maja, odbywał się Powiatowy konkurs recytatorski „Zwierciadło rzeczywistości”. Jury w składzie: Kinga Krasińska (teatrolog) oraz Marcin Wartalski (aktor, reżyser, dramaturg, wieloletni dyrektor Łódzkich spotkań teatralnych, kierownik ośrodka teatralnego Łódzkiego Domu Kultury), biorąc pod uwagę dobór repertuaru, interpretację utworu, kulturę słowa i ogólny wyraz artystyczny przyznało:

I miejsceKatarzynie Wawrzyńczak  za przepiękną interpretację „Lamentu męża koniary” Lyndy (Jackson) Stowe, która przypomnijmy, również w ubiegłym roku została uhonorowana pierwszą lokatą. Wówczas Katarzyna zaprezentowała wiersz Wisławy Szymborskiej „Kot w pustym mieszkaniu”. Opiekunem Kasi była p. Małgorzata Gorzelak.

II miejsceLilli Głowackiej za bardzo dobrą recytację  bajki Adama Mickiewicza pt. „Przyjaciele”. Jak się dowiedziałam, nasza uczennica ma już na swym koncie sukcesy, ponieważ z powodzeniem startowała w szkole podstawowej w konkursach recytatorskich.  Lilli to podopieczna p. Alicji Bogdańskiej.

Jurorzy wysoko oceniło występy uczestników, twierdząc, iż poziom tegorocznego konkursu był bardzo wysoki.  Tym bardziej gratulujemy sukcesu  naszym reprezentantkom!

Małgorzata Gorzelak