„Tydzień ekologiczny” A.D.2018 zakończony.

To był tydzień, ale trwał prawie miesiąc. Tak dla przypomnienia – „Tydzień ekologiczny” to obchody „Święta Ziemi”. Ze względu na dużą ilość przedsięwzięć działania rozłożone są na kilka dni, a ponieważ niektóre z nich dotyczą innych szkół z terenu gminy, rodziców – więc czas tygodnia przeciąga się na miesiąc. Wszystkie zadania mają jeden cel – wzrost świadomości ekologicznej ucznia, rodzica i praktyczne działanie na rzecz środowiska. Były wiec wycieczki do lokalnej oczyszczalni ścieków, wystawa fotograficzna „Psiaki, kociaki i inne zwierzaki”, rajd pieszy dla wszystkich uczniów klas IV-VII z terenu gminy i na koniec akcja „Sprzątamy nie tylko od święta”.

Rajd w tym roku przebiegał pod hasłem „Wiosna nad Dużą wodą”. Wędrując urokliwymi terenami bagna – pomnika przyrody – uczestnicy podziwiali uroki tego miejsca, poznawali najbliższą okolicę oraz tworzyli teledyski dotyczące miejsca, w którym byli i zagrożeń, jakie stwarza człowiek dla zwierząt i roślin tam występujących. Efekty pracy klasowych reżyserów, montażystów były zaskakujące. Podsumowanie i prezentacja efektów pracy „Rajdowiczów” były prezentowane na podsumowaniu rajdu 17 maja 2018r. Nie bez znaczenia przy organizacji tego typu rajdu jest współpraca wszystkich opiekunów klas biorących udział w rajdzie. Prezentacja, która powstaje na podsumowanie rajdu, to efekt pracy wszystkich nauczycieli z terenu gminy wędrujących z dziećmi po opracowanych trasach, za co organizatorki K. Woźniak i J. Urbańska bardzo, bardzo dziękują.

Końcowym akordem tegorocznego „Tygodnia ekologicznego” było wspólne sprzątanie Dobronia i okolicy. W akcji biorą udział rodzice ze swymi dziećmi, a finałem jest wspólne ognisko.