Zwiedzamy Ziemię Lubelską

W dniach 21 – 23 maja 2018 r. uczniowie klas piątych i szóstej wybrali się na trzydniową wycieczkę do Ziemi Lubelskiej. Pogoda dopisywała, więc mogliśmy podziwiać zabytki historyczne, jak również urokliwą przyrodę regionu. Zwiedzaliśmy Pałac Czartoryskich w Puławach oraz Muzeum Zamoyskich w Kozłówce. Wszystkich urzekła niepowtarzalna zabudowa Kazimierza Dolnego i Sandomierza, a w szczególności  podziemna trasa i związana z nią legenda. Dla zapalonych historyków i łowców duchów perełką wyjazdu z pewnością okazały się ruiny potężnego zamku Krzyżtopór. Wielu wrażeń dostarczyły spacery Wąwozem Korzeniowym i Wąwozem Królowej Jadwigi. Dodatkową atrakcją wyjazdu był pobyt w centrum rozrywki „Farma Iluzji”. Doskonale bawiliśmy się w Pałacu Cieni, Labiryncie i Krzywym Domu, czy podczas treningu sprawności fizycznej na tratwach. Po każdym intensywnym dniu regenerowaliśmy siły w przepięknym trzygwiazdkowym pensjonacie „Cyrkon”. Pełni wrażeń wróciliśmy do domu.

                                                                                                                                         Aleksandra Górniak

Komentowanie jest wyłączone.