„Veni, vidi, vici”

„Przybyłem, zobaczyłem, zwyciężyłem…” słowa Gajusza Juliusza Cezara idealnie pasują do wyprawy, jaką pod koniec maja odbyły klasy czwarte w Góry Świętokrzyskie. Jedyne w Polsce góry leżące w środkowej części kraju poza pasmem Sudetów i Karpat.
W ciągu dwóch dni czwartoklasiści: wędrując Szlakiem Królewskim, zdobyli Łysą Górę, zwiedzili Bazylikę na Świętym Krzyżu  oraz uznaną za najpiękniejszą w Polsce Jaskinię Raj, zobaczyli gołoborza pokrywające podszczytowe partie Łysogór, a także różnorodność budowy geologicznej Kielecczyzny w Geoparku i Kadzielni. Podziwiali też imponujące rozmiary Bartka, dębu będącego symbolem siły i wytrwałości. A wieczorem … był czas na integrację i zabawy ruchowe.

W drodze powrotnej czekała czwartoklasistów jeszcze jedna niespodzianka – quiz!

Pytania, ułożone przez p. Jolantę Urbańską i p. Małgorzatę Gorzelak, sprawdzały wiedzę zdobytą na wycieczce. Po zaciętej walce pierwsze miejsce zajęły ex aequo Lena Ochocka z IVb i Oliwka Bączyk z IVa. Dziewczęta zaimponowały wszystkim świetną pamięcią i zdobytą wiedzą. Brawo!

Małgorzata Gorzelak

Komentowanie jest wyłączone.