Ostatnie lekcje fizyki

W klasach 3 gimnazjum, po egzaminie gimnazjalnym, na lekcjach fizyki realizuję z uczniami projekt pt. „Ciekawe doświadczenia fizyczne”. Zadanie polega na tym, że na początku uczniowie szukają i wybierają doświadczenie, jakie chcą zaprezentować w klasie. Po mojej akceptacji przeprowadzają i wyjaśniają  innym kolegom różne zjawiska fizyczne. W klasie nie zawsze mamy warunki do przeprowadzenia wybranych doświadczeń, dlatego można nagrać film, pokazać go   i opowiedzieć o  przebiegu doświadczenia. W tym roku mogliśmy oglądać między innymi: zjawiska dotyczące napięcia powierzchniowego, plazmę w kuchence mikrofalowej, rakietę z butelki, silnik pulsacyjny, lampę lawę, historię żarówek, wędrującą wodę, fale akustyczne, wyznaczanie prędkości światła za pomocą kuchenki mikrofalowej, iluzje optyczne, całkowite wewnętrzne odbicie czy lewitujące jajko.

Uczniowie z ogromnym zaangażowaniem podjęli się wykonania zadania. Były one tak zaprezentowane, że koledzy z zainteresowaniem śledzili przebieg doświadczeń.  Ja również  z zaciekawieniem oglądałam projekty młodzieży. Cieszę się, że mogłam zobaczyć wiele nowych, interesujących doświadczeń, których wcześniej nie widziałam.

aj

Komentowanie jest wyłączone.