Przez calutki roczek w naszym oddziale przedszkolnym

Dbamy o zdrowie

Jesienią,  realizując program zdrowotny ,,Akademia zdrowia z Aquafresh’’, dzieci poznawały również zasady zdrowego odżywiania. Przygotowane samodzielnie surówki smakowały najbardziej.

Jesienne śpiewogranie

Pod takim tytułem odbył się w Publicznym Przedszkolu w Dobroniu przegląd piosenek i tańców związanych z jesienią. Nasze ,,zerowiaki’’ zaprezentowały tańce ,,Wiewióreczka’’ i ,,Jesienna poleczka’’. Było bardzo wesoło, kolorowo i jesiennie.

Andrzejki na wesoło

Poznając zwyczaje ludowe i kultywując tradycje andrzejkowe nie zabrakło śmiesznych wróżb i tańców w oddziałach przedszkolnych. Było dużo śmiechu i żartów.

Niezwykłe odwiedziny

W mikołajki przybyli do przedszkolaków niezwykli goście. Mikołaj ze swoją świtą. Dzieci obejrzały przedstawienie o świątecznych perypetiach Mikołaja, otrzymały drobne upominki, a później były wspólne tańce i zabawy.

W afrykańskich rytmach

W naszej szkole odbywały się comiesięczne koncerty muzyczne dla klas 0-III. Na jednym z nich dzieci poznawały folklor Afryki. Niecodzienne tańce, instrumenty i stroje zachwyciły wszystkich widzów.

Ostatki 2018

W takim dniu trudno rozpoznać, kto jest kim? Biedronki, koty, roboty, księżniczki i inne niezwykłe postacie można było zobaczyć w oddziałach przedszkolnych. Tak wesoło bawiły się ,,zerowiaki’’ w ostatki.

Witamy wiosnę

Dzieci inaczej niż zwykle powitały pierwszy dzień wiosny. W tym roku 21 marca dominował wokół nas  kolor żółty i zielony. Śpiewem i tańcem witaliśmy tę upragnioną porę roku.

Na dobrońską nutę

Pod takim  tytułem odbył się Gminny Konkurs Piosenki Ludowej. Gościliśmy również Zespół Pieśni i Tańca Dobroń. Nasze przedszkolaki wywalczyły I i II miejsce. Laureaci wystąpili na Dniach Dobronia.

Dzień Mamy i Taty

Uroczystość rozpoczęły dzieci krótkim montażem słowno – muzycznym. Później były zawody sportowe dla rodziców i dzieci, konkursy zręcznościowe i zabawy na wesoło. Wszyscy świetnie się bawili.

W krainie dinozaurów

Przedszkolaki  były na wycieczce w Kołacinku w Dino-Parku. Olbrzymie dinozaury, poszukiwanie złota, ratowanie jaj to tylko mała część atrakcji, które były ich udziałem.

Małe Mądrale

Już po raz piąty odbył się Gminny Konkurs Wiedzy i Umiejętności ,,Mały Mądrala’’. Dzieci z Chechła, Publicznego Przedszkola w Dobroniu i nasze maluchy rywalizowały w konkursach wiedzowych i sportowych. Dobra zabawa to było motto tej imprezy.

Wakacji nadszedł czas

21 czerwca dzieci z oddziałów przedszkolnych miały uroczyste zakończenie roku szkolnego. W krótkim przedstawieniu zaprezentowały niektóre piosenki, zabawy, tańce i wiersze, których nauczyły się w ciągu roku. Później było wręczanie pamiątkowych dyplomów i nagród, uściski i życzenia wesołych wakacji.

Komentowanie jest wyłączone.