Pamiętamy o zasadach bezpieczeństwa

            7 września odbyło się w naszej szkole spotkanie uczniów klas 0 – 3 z policjantami.

Dzieci przypomniały sobie najważniejsze zasady bezpiecznego poruszania się po drogach oraz jak należy się zachować podczas spotkania z nieznajomymi dorosłymi. Podczas ćwiczeń praktycznych uczniowie przećwiczyli bezpieczną pozycję, którą należy przyjąć, kiedy zaatakuje pies.  Zaproszeni goście poruszyli także temat właściwego korzystania z przejazdów kolejowych, szczególnie tych niestrzeżonych.

            Najmłodsi uczniowie z klas 0 mieli również okazję dokładnie obejrzeć samochód policyjny oraz przećwiczyć w praktyce przechodzenie przez jezdnię. Na koniec spotkania dzieci otrzymały książeczki o zasadach bezpieczeństwa oraz opaski odblaskowe.

Komentowanie jest wyłączone.