PROJEKT ,,Wycieczka’’

Już po raz kolejny uczniowie klasy siódmej podjęli pracę nad projektem ,,Wycieczka’’. Jest to ulubiony projekt, ponieważ wiąże się z wyjazdem do Łodzi. Zadaniem uczniów jest samodzielne zorganizowanie wycieczki, która ma uczyć, ale także być imprezą integracyjną dla jej uczestników.  W czasie jej przygotowywania uczniowie wykorzystują umiejętności  i wiadomości zdobyte na lekcjach matematyki oraz uczą się współpracy w grupie. Poszczególne ekipy przygotowują trasę, organizują przejazd pociągiem i komunikacją miejską, odczytują plan miasta i rozkłady jazdy, organizują atrakcje  oraz wykonują kosztorys wycieczki. Uczniowie klasy VII sprawili się bardzo dobrze i wycieczka odbyła się. Było zwiedzanie Experymentarium, gdzie uczestnicy w praktyczny sposób posługiwali  się różnorodnymi urządzeniami  i sprawdzali  ciekawe  informacje z różnych dziedzin wiedzy. Była wesoła zabawa w Arena Laser Games oraz spacer  po Manufakturze. Nie zabrakło także karty pracy, którą podsumowaliśmy  projekt. Samodzielne przygotowanie takiego przedsięwzięcia daje dużą satysfakcję, o czym mogli się przekonać uczestnicy tej wycieczki.

Komentowanie jest wyłączone.