Pospolite ruszenie w Dobroniu

                Tak można nazwać tegoroczną akcję „Sprzątanie Świata” w naszej miejscowości. Ilość uczestników, którzy przybyli w sobotni poranek 29 września  gotowi  do sprzątania przeszła najśmielsze oczekiwania organizatorki. Rodzice z dziećmi, siostry i bracia, którzy kiedyś byli uczniami tej szkoły, mali i duzi ruszyli z pomocą dla przyrody. I nie są to czcze słowa. To nie plakat, to nie opowiadanie, jak należy postępować, aby być „Eko” – ale wymierne, praktyczne działanie. Tata z synem, mama z córką wysprzątali swoją ulicę, las, drogę. Wspólnie zrobiliśmy coś dobrego dla siebie, dla wszystkich! Po pracy – ognisko. Goszczą nas  państwo Magda i Wiktor Brachowie. Gospodarze zadbali o wszystko. Ognisko, plac zabaw dla młodszych i potężny gar grochówki gotowany wspólnie przez panów K. Burzyńskiego, W. Krawca i gospodarza W. Brachę. Rozmawiamy ze sobą, wymieniamy się obserwacjami,  co do ilości zebranych odpadów, porównujemy  ilości śmieci w poprzedniej akcji, dokonuje się samoistnie ewaluacja. Jest bardzo miło. Dzieci karmią ryby, grają w piłkę, skaczą na trampolinie – sielanka. Jeden z maluchów pyta mnie, kiedy następne sprzątanie – na wiosnę – mówi ktoś za  moimi plecami, na wiosnę tak jak zawsze……

                Należy odnotować, iż akcji patronuje Urząd Gminy w Dobroniu,  a organizatorka chyli nisko czoło,  dziękując  w imieniu przyrody i swoim za czas, zaangażowanie i świadomość ekologiczną wszystkim uczestnikom akcji „Sprzątanie Świata”  – Dobroń A.D.2018.

Komentowanie jest wyłączone.